Arnold, Connie School Counseling
Arnold, Scott Driver's Training
Atkins, Kathryn Foreign Language
Austin, David English
Baird, Amy Physical Education
Ballentine, Amy English (Department Head)
Barnett, Ann School Counseling
Beaty, Justin CTE: Engineering
Beaty, Mack Social Studies
Benton, Charles CTE: Career Exploration
Billingsley, Pete Social Studies
Bowman, Sandra Math (Department Head)
Bright, Randy Fine Arts: Chorus
Buckles, Kenneth Social Studies
Burton, Alexandria Math
Butler, John Math
Cameron, Walt Horizon / Edgenuity
Campbell, Joe Math
Canestrari, Karie English / Fine Arts: Theatre
Cannon, Lorissa Media Specialist
Cannon, Valerie English
Carney, Jeremiah CTE: Mechanical, Electrical and Plumbing Systems
Cotter, Christine Science
Curl, Michelle Foreign Language
Curtis, Daniel Physical Education
Daugherty, Richard Literacy Education
Davis, Jill Special Programs Coordinator
Denton, Brad Fine Arts (Department Head)
Derlak, Brian Social Studies
Dillard, Mike CTE: Digital Arts and Design (CTE Department Head)
Dye, Heather School Counseling (Department Head)
Faulkner, Theresa Foreign Language
Ferrell, Jeff English
Fields, James Social Studies
Fisher, Emmaly Media Specialist (Department Head)
Fitzgerald, Cheryl Science
Fitzgerald, Jeremy Science
Formont, Keila Physical Education
Gearrin, Tim Math
Germany, Brandon Social Studies
Giesel, David Science
Groce, Brandi English
Gunther, Bradley CTE: Welding
Hamby, Myranda English
Harris, Paul JROTC
Harrison, James Math/Science
Heath, Scott CTE: Structural Systems
Hinds, Linda Fine Arts: Art
Holder, Steffan Social Studies (Department Head)
Hoose, Chris Fine Arts: Art
James, Rebekah Social Studies
Jewell, Heather Assistant Principal
Kiper, Kathryn Social Studies
Knudtson, Jim CTE: Health Science
Lajas, Gabriel Fine Arts: Band Director
Landreth, Connie English
Latshaw, Candy Science
Lisboa, Valerie ELL/ESL
Manning, Angela English
Massengill, Ansley Special Programs
Massengill, Sheila Assistant Principal
Miller, Mai-Li Science
Moser, Craig Physical Education
Newby, Madalyn English
Nichols, Neal CTE: Criminal Justice
Ownbey, Pam Science
Ownbey, Taylor Physical Education (Department Head)
Pelfrey, Ashley Science
Pemberton, Mark ISS
Pendergrass, Scott CTE: Culinary Arts
Poe, Stephanie Social Studies
Price, Larry Math
Price, Leah Physical Education
Price, Mary English
Prince, Dylan Math
Ray, Rusty Alternative School
Revis, Rusty CTE: Career Exploration
Riggs, Peggy Math
Roark, Patricia Science
Roberts, Amanda Special Programs
Ruehling, Melody English
Samsel, Joy Math
Sessions, Teresa Foreign Language (Department Head)
Sims, Brody CTE: Maintenance and Light Repair
Smith, Justin Physical Education
Soderstrom, Rayleen Math
Stricklin, Lora Math
Sutton, Kim Science
Swafford, Michael Alternative School
Tippett, Tim CTE: Fundamentals of Construction/WBL
Todd, Gregory Math
Walker, John Social Studies
Walling, Lois JROTC
Webb, Dewayne CTE: Agriculture
West, Barry Math
Wilkey, Joe Science (Department Head)
Wilson, Debbie Math
Wisner, Brian English
Wood, Amy School Counseling
Wright, Wayne Math
Yarber, Michael Social Studies
York, Julie English